Skip links

Μηχανολόγος Μηχανικός – Προϊστάμενος ομάδας συντήρησης

Home - Μηχανολογος Μηχανικος – Προϊσταμενος ομαδας συντηρησης

Η εταιρία MAXI A.B.E.E. αποτελεί ηγέτιδα δύναμη στην παραγωγή και επεξεργασία χάρτου. Με γνώμονα την απόλυτη ικανοποίηση των πελατών μας, συνεχίζουμε την υγιή και αειφόρο ανάπτυξη ποιοτικών προϊόντων, επενδύοντας σε ένα άρτια καταρτισμένο ανθρώπινο δυναμικό και σε μηχανολογικό εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας.

Στο πλαίσιο επέκτασης της εταιρίας ζητείται Μηχανολόγος Μηχανικός – Προϊστάμενος ομάδας συντήρησης για τη διασφάλιση της ασφαλούς, άρτιας και συνεχούς λειτουργίας των μηχανολογικών εγκαταστάσεων των δύο εργοστασίων χαρτοποιίας.

Αρμοδιότητες

  • Παρακολούθηση της εύρυθμης λειτουργίας των κύριων και των υποστηρικτικών μηχανών παραγωγής
  • Προγραμματισμός, επίβλεψη και συμμετοχή στη συντήρηση των μηχανολογικών εγκαταστάσεων σε προκαθορισμένα χρονικά διαστήματα
  • Παρακολούθηση έκτακτων βλαβών των μηχανολογικών εγκαταστάσεων και άμεση επιδιόρθωσή τους
  • Διαχείριση και οργάνωση αποθήκης ανταλλακτικών μηχανολογικού υλικού
  • Επικοινωνία με προμηθευτές, στο πλαίσιο παραγγελιών μηχανολογικού εξοπλισμού, ώστε να εξασφαλιστεί η απρόσκοπτη λειτουργία των κύριων και των υποστηρικτικών μηχανών παραγωγής
  • Συνεργασία με όλα τα τμήματα της εταιρίας για τη διασφάλιση της ομαλής λειτουργίας της παραγωγής
  • Τήρηση των κανονισμών και εσωτερικών διαδικασιών, με στόχο την διασφάλιση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας, σύμφωνα με την ισχύουσα εργατική νομοθεσία
  • Προετοιμασία όλων των απαραίτητων αναφορών προς τη Διεύθυνση του εργοστασίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Πολυτεχνικής Σχολής (Μηχανολόγος Μηχανικός ή Μηχανικός Παραγωγής)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 έτη σε θέση ευθύνης σε βιομηχανική μονάδα (Υπεύθυνος Συντήρησης ή Υπεύθυνος Παραγωγής)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (οποιαδήποτε επιπλέον γνώση ξένης γλώσσας επιθυμητή)
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Ικανότητα συνεργασίας / αποτελεσματικής εργασίας σε ομάδες
  • Ικανότητα εντοπισμού και επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση

    Explore
    Drag
    This site is registered on wpml.org as a development site.